I pari web site i kushtuar njė klubi shqiptar futbolli: Historia e e lavdishme e bardhebluve, emrat e mėdhenj, S.K. Tirana sot.
 

Sezoni 2003-2004

 


-Kampionati i 65-tė: Java e kaluar, rezultatet, renditja, komente.
-Kalendari dhe gjyqtarėt e kėsaj jave.
-Tabela pėrmbledhėse e Kampionatit tė 65-tė.
-Kupa e Shqipėrisė
 

 
 

 Statistika

 


-Kampionatet Kombėtarė e Kupa e Shqiperisė.
-Kupat e Europės e Kupa Balllkanike.
-Lojtarėt e Tiranės nė Pėrfaqėsuesen e Shqipėrisė.
 

 

futbolli.gif (1062 bytes) Emri i plotė: Sportklub Tirana (quajtur "Shoqėria Sportive Agimi" 1920-1927, "Puna" e Tiranės 1949-1956, "17 Nėntori" 1947-1949 e 1958-1991). Aktualisht, ekipi i futbollit pėrbėn njė ndarje mė vete tė quajtur "Futboll Klub Tirana". Nė kėto faqe, shėnimet "SK Tirana", "FK Tirana" e "Tirana" janė tė barazvlefshme e i referohen ekipit tė futbollit "Tirana".
futbolli.gif (1062 bytes) Krijuar: 16 gusht 1920

futbolli.gif (1062 bytes) Vendndodhja: Tiranė, Shqipėri

futbolli.gif (1062 bytes) Adresa: Stadiumi "Selman Stėrmasi", Tiranė, Shqipėri
Tel. +355 (42) 33299
Fax. +355 (42) 27877

 

 SK Tirana sot

 


-Skuadra, trajneri, drejtuesit e Klubit, Presidenti aktual. Mėsoni mė shumė.
 

 
 

 Album Fotografik

 


-Kampionėt e parė, Tirona e famshme e viteve '60-'70, Tirona sot e shumė tė tjera
 

 
 

 Libri i Miqve

 


-Nėnshkruaj edhe ti
-Lexo shėnimet e tė tjerėve
 

 
 

 Falėnderime ...

 


... atyre qė kanė ndihmuar pėr tė krijuar kėto faqe.
 

 

futbolli.gif (1062 bytes) Ngjyrat: Fanella me ngjyrat tradicionale tė Klubit (shirita vertikalė tė bardhė e blu), mbathje e ēorape tė bardha ose blu.Ngjyrat rezervė: Fanella e mbathje gri me shirita anėsorė tė zij, ēorape gri.

Uniforma zyrtare

Stema zyrtare

Uniforma rezervė


futbolli.gif (1062 bytes) Stadiumi: "Selman Stėrmasi", Tiranė
Kapaciteti (vende): 10.000

futbolli.gif (1062 bytes) Tituj: 

spinstar.gif (4104 bytes)

20 herė Kampion i Shqipėrisė: 1930, 1931, 1932, 1934, 1936, 1937, 1965, 1966, 1968, 1970, 1982, 1985, 1988, 1989, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2003.

spinstar.gif (4104 bytes)

12 herė Fitues i Kupės sė Shqipėrisė: 1938, 1963, 1976, 1977, 1983, 1984, 1986, 1995, 1996, 1999, 2001, 2002.

futbolli.gif (1062 bytes) Lojtarėt mė tė mėdhenj nė vite: Selman STERMASI, Riza LUSHTA ("Juventus" 1940-43, "Napoli" 1945-46), Naim KRYEZIU ("Roma" 1939-47, "Napoli" 1948-54), Sllave LLAMBI ("Ambrosiana" 1941-42), Skėnder HALILI (MERJA), Fatmir FRASHERI, Panajot PANO, Ali MEMA, Petrit DIBRA, Shkėlqim MUĒA.
futbolli.gif (1062 bytes) Trajnerėt mė tė shquar nė vite: Samo SINGER, Selman STERMASI, Myslym ALLA, Enver SHEHU, Shyqyri RRELI.

 

This page in english

 

Kėrko nė kėto faqe ose nė Web 

 

 

  Kėrko nė kėto faqe         Kėrko nė Web

 

Sponsorizoni edhe ju ...

 

    ... SK Tirana Online

 

Shkėmbim banner-i ...

 

    ... me kėto faqe. Mėsoni mė shumė

 

www.sktirana.net

krijoi dhe mirėmban:Erlet SHEHI

Sqarim

Asnjė e drejtė e rezervuar @ SK Tirana Online 1998-2001